Uçakta Koltuk Numarası Nerede Yazar?

Uçak yolculukları esnasında bazı detaylar yolculukların daha kolay ve pratik olmasını sağlıyor. Uçakta Koltuk Numarası Nerede Yazar? Uçak biletine dair koltuk numarasını uçuşa son 24 saat kala check etmek ya da havalimanlarında görevliler tarafından koltuk numarasının ilgili bilete atanması söz konusudur. Uçak içerisine belli bir düzenin oluşmasına katkı sağlayan koltuk numarası, birçok kişinin dikkat etmediği ve dar olan uçak içinde karmaşaya neden olabilecek bir durumdur.

Uçakta Koltuk Numarası Nerede Yazar?
Uçakta Koltuk Numarası Nerede Yazar?

Uçakta koltuk numaraları genellikle baş üstünde yer alan bagaj kısmında bulunuyor. Üç sağda ve üç solda olmak üzere dizilmiş olan koltuklar rakam ve harflerin kombinasyonundan meydana geliyor. Her yolcuya ait koltuk numarası bilet üzerinde yazarken, ilgili koltuk numarasını bulmak için ise uçaktaki görevlilerden yardım istemek yerin hızlı bulunmasına yardımcı olur.

Uçakta Koltuk Numarası Nasıl Bulunur?

Her yolcuya ait bir koltuğun bulunmaması uçak içerisinde büyük bir karmaşaya yol açacağı için, koltuk numarası seçimi önceden ayarlanmaktadır. İlk kez uçağa binme deneyimi yaşayanlar uçak numarasının tam olarak nerde yazdığını bilmeyecekleri için koltuk yerlerini zor bulmaları normaldir.

Birden başlayarak ve harflerle belirli bir çerçevede sıraya konmuş olan koltuklar yolcuların yolculuk esnasında oturacakları yeri bilmeleri içindir.

Uçakta Koltuk Numarası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Uçak yolculuğunu konforlu geçirmenin ilk kuralı iyi bir koltuk seçiminden geçiyor. Cam kenarı bir koltuk herkesin favorisi olurken, acil çıkış kapılarına yakın olmaması gibi birçok detayda uçakta sakin ve rahat bir yolculuk yapabilmeyi sağlıyor.

Uçakta Koltuk Numarası

1A’dan başlayarak ilerleyen koltuk diziliminde en ön sıra diğer koltuklara göre daha geniştir. Diğer yandan tam kanat üzerine denk gelen koltuklar ise en ufak sallantıda sarsıntının en çok hissedilebileceği koltuk numaralarıdır. Orta sıralarda yer alan koltuklar ikram sırasının belli bir dengede gelmesi ve oluşabilecek karmaşalardan etkilenmemek için tercih edilebilecek en idea koltuklardır.

İşi gereği sıkça seyahat edenler için uçakta koltuk numarası çok fazla anlam ifade etmeyen bir değer olsa da, ilk kez uçağa binen ve her anında rahat etmek isteyenler için bu bilgi oldukça büyük önem taşımaktadır.

Sizler için hazırladığımız diğer faydalı bilgiler kategorisindeki yazılarımızı da görmenizi tavsiye ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku