Simit Tüp Tarihi Nerede Yazar?

1
1986
Simit Tüp
Simit Tüp

Otomobillere takılan LPG tankları simit ve silindir tüp olmak üzere farklı özellikler ayrılıyor. Simit Tüp Tarihi Nerede Yazar? Birçok araç kullanıcısının tercihi olan simit tüp, birçok üründe olduğu gibi belli bir kullanım ömrü olan ürünlerdir. Kullanım ömrünü doldurmuş olan bir simit tüp lpg tankı, pek çok açıdan risk oluşturacağı için mutlaka hangi tarihte takıldığı ve son kullanma tarihi gibi bilgilerin bilinmesi gerekir.

Simit Tüp Tarihi Nerede Yazar?
Simit Tüp Tarihi Nerede Yazar?

Araç bagajına yerleştirilen ve stepnenin konduğu yerde bulunan simit tüplerinde kendine özgü avantajları bulunuyor. Bagajı küçük araçlarda yer kaplamayan LPG tankına sahip olmak büyük avantaj niteliğindedir. LPG montajı ilk defa yaptıracak olanların tank seçiminde üretim tarihi ve son kullanım tarihine dikkat ederek güvenli bir yer tercih etmeleri öneriliyor. Simit Tüp Tarihi Nerede Yazar?

Simit Tüp Tarihinin Önemi Nedir?

10 yıl kullanım ömrü bulunan LPG taklarını daha uzun yıllar kullanmaya kalkışmak bazı tehlikeleri de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle LPG tankı seçerken marka ve kadar üretim tarihi yeni olan ürünleri de seçmek gerekiyor. LPG tankları için belli bir standardı kapsayan ECR-67R ve TSE 12095 kodları mutlaka satın alma aşamasında dikkat edilmesi gereken kalite standartlarıdır.

Simit tüp LPG tankı tercih edenler bagajdaki stepne bölümüne LPG montajı yaptırdıklarını iyi bilmeleri gerekiyor. Bu durumda stepnenin yerini alan LPG tankı, olası durumlarda stepnesiz kalmaya neden olmaktadır. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurularak LPG tankı modeline karar verilmelidir. Araç güvenliğini üst düzeye çıkarmayı sağlayacak önlemler, LPG kullanımı konusunda bilinçli olmayı da gerektiriyor.

Simit Tüp Tarihinin Önemi Nedir?
Simit Tüp Tarihinin Önemi Nedir?

Simit Tüp Taktırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yılda yüksek kilometre yol yapanlar daha tasarruflu yakıt kullanımı için tercihleri LPG taktırmaktan yana oluyor. LPG montajı öncesi tüm bu gereklilikleri göz önünde bulundurmak verimli bir kullanım süreci geçirmeyi de mümkün kılacaktır.

Simit Tüp
Simit Tüp

Simit tüp taktırırken marka ve servisin kalitesi kadar tank üzerinde yazan tarih bilgisi de büyük önem taşıyor. Üretim tarihinden itibaren 10 yıl kullanım süresi mevcut olan tankları bilinçsizce kullanmaya çalışmak oldukça risklidir. Bu nedenle servisten bu bilgileri en doğru şekilde öğrenmek ve ona göre montajını gerçekleştirmek gerekir.

Sizler için hazırladığımız diğer faydalı bilgiler kategorisindeki yazılarımızı da görmenizi tavsiye ederiz.

1 Yorum

  1. ee hani ? simit tüp tankının neresinde son kullanım tarihi yazıyor yazmamışsın. dalga mı geçiyorsunuz. başlık: simit tüp tankının tarihi nerede yazar? cevap lpgli araç kullananlar tüp tankı tarihine dikkat etmelidirler. aferin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz