Modemden İnternet Geçmişi Görme

Modemden internet geçmişi görme internette yaptığınız aktivitelerinizin geçmişini görüntülemenize yardım eder. İnternette yaptığınız işlemleri ve geçmişinizi silerek tüm kişisel veri güvenliğinizi sağlamanız gerekir. VPN yazılımı kullanarak modem geçmişinize ulaştıktan sonra verilerinizi silmeniz tavsiye edilir.

Modem Geçmişine Nasıl Bakılır?

Modem geçmişine bakmak için işlemlerin tamamını bilgisayarın LAN kablosu üzerinden gerçekleştirmeniz gerekir.

Bilgisayar Modeme Nasıl Bağlanır?

Bilgisayarı modeme bağlamak için şu adımları kullanabilirsiniz:

  • İlk olarak modemimizin IP adresini bulun.
  • Modem ayarlarına kısa sürede erişmeniz için IP adresini bilmeniz gerekir. IP adresi 192.168.1.1 biçiminde 8 basamaklı bir sayıdır.
  • Modeminizin kullanım kılavuzunda ya da Windows bilgisayarda cmd komut sistemini kullanarak IP numarasına ulaşabilirsiniz.
  • Kılavuzu bulamıyorsanız arama çubuğu üzerinden cmd yazdıktan sonra ctrl+r kısayolunu kullanarak ta IP adresine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • IP adresini öğrendikten sonra tarayıcınızın adres çubuğunu açarak bulduğunuz IP adresini bu bölüme yazın. Bu işlem sizi modem ayarları giriş sayfasına götürecektir.
  • Kullanım kılavuzunda yazılı olan kullanıcı adı ve şifresi bulunmaktadır.  
  • Kılavuzunuz yoksa modem için varsayılan oturum açma ayrıntısı üzerinden, üretici sayfasından IP numarasını çevrimiçi olarak kontrol edebilirsiniz.
  • Modeminizin parolasını unuttuysanız yönetici kullanıcı adına admin yazabilir; parolayı 1, 2, 3, 4 ya da password yazdıktan sonra varsayılan ayarlama sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem işe yaramazsa modeminizin arkasını kontrol ederek varsayılan kullanıcı adı ve parolanın doğru olup olmadığına bakın.

Modemden İnternet Geçmişi Görme

Modemden İnternet Geçmişi Görme
Modemden İnternet Geçmişi Görme

Günümüzün modem cihazlarının tamamında kullanıcı adı ve parolası yer almaktadır. Şifrenizi daha önce değiştirdiyseniz ya da hatırlamıyorsanız yapabileceğiniz tek şey modelinizi resetlemek olmalıdır. Cihaza reset attıktan sonra varsayılan kullanıcı adı ve parolayı girerek işlemlerinize kolayca devam edebilirsiniz. Sistem günlüklerini ziyaret ederek te modem geçmişini görüntüleyebilirsiniz.   Modem geçmişi günlükleri sistem üzerinde yönetimsel olaylar günlüğü bölümünde saklanır. Modeminizin markasına bağlı olarak sayfanın üst kısmında ya da sol tarafında yer alan gezinme çubuğu üzerinde bulunan bu bölüme kolayca ulaşabilirsiniz. Modemden internet geçmişini görme için sistem günlüğü sayfasını açarak ekran üzerinde yer alan bir dizi IP adresine, ziyaret ettiğiniz web sitelerin alan adreslerine kolayca erişebilirsiniz.

Modem geçmişini silme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Sistem günlüklerinde gördüğünüz günlükleri temizlemek yapacağınız son adımınız olacaktır. Sayfanın altında yer alan modern geçmişini sil ya da Clear All logs yazısını tıklayın. Sistem günlükleri silmek isteyip istemediğinizi onaylatmak ister. Evet’i tıklayarak tüm modem geçmişini tek tıkla silebilirsiniz. Gelecek günlük ayrıntılarına ihtiyaç duyarsanız günlükleri silmeden önce sabit sürücüye kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Tüm günlükleri silmek istemiyorsanız yönlendiriciye bağlı olan belirli cihazlardaki günlükleri silmelisiniz. Bu işlem için ekli cihazlar özelliğini kullanarak gezinme çubuğuna bakın. Sayfa üzerinde wi-fi’ye bağlı olan cihazları görüntüleyerek istediğiniz cihazın kayıt, içerik ve günlüklerini görürsünüz. Her cihazın kendine has IP adresi bulunmaktadır.  Modemden internet geçmişi görme ve silme icin,Günlüklerini görmek istediğiniz cihazlara tıkladıktan sonra modem geçmişini temizle düğmesine basarak istediğiniz modem kayıtlarını rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız diğer faydalı bilgiler kategorisindeki yazılarımızı da görmenizi tavsiye ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku