Modem Geçmişine Nasıl Bakılır?

Modem geçmişi için şu yöntemleri kullanabilirsiniz: Modem IP’sini keşfetme, modem geçmişini temizleme, modem ara yüzüne girme. Modem Geçmişine Nasıl Bakılır? 

Madem wi-fi’sini bulmak için internet tarayıcısının URL kısmına 192.168.1.1 yazarak modem ara yüzüne bağlanabilirsiniz. Modem ara yüzüne giriş yapmak için; giriş paneli kullanıcılarına ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifreyi girerek modem kılavuzunu incelemelisiniz. Modeme erişen servis sağlayıcısına ulaştıktan sonra modem ara yüzü bilgilerini alabilirsiniz. Internet üzerinden modem hakkında bilgi alarak ta kullanıcı adı ve şifre bilgilerini kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Modem Geçmişine Nasıl Bakılır? 

Modem ara yüzüne ulaşarak sistem logları menüsüne giriş yapın. Genellikle sistem araçlarında yer alan bu menü modemden modeme değişebilir. Menüleri karşılaştırarak modemin sistem günlüğü tutup tutmadığını kontrol edebilirsiniz.

Modem Geçmişine Nasıl Bakılır?
Modem Geçmişine Nasıl Bakılır?

Modem Geçmişini Temizleyin  

Modem geçmişini silmek için sistem günlüklerine ulaşmanız gerekir. Sistem günlüklerine giriş yaptıktan sonra kayıtları istediğiniz şekilde temizleyebilirsiniz. Kayıtları temizle butonuna tıklayarak butona bastığınız anda sistem günlükleri hızlı, emniyetli şekilde kaldıracaktır. Modem Geçmişine Nasıl Bakılır?

Modem ve Bağlı Cihazlardan Ne Yaptıklarını Görme  

Modem ve bağlı cihazlardan ne yaptıklarını görmek için modam ara yüzüne ulaşarak sistem günlükleri üzerinden araştırma yapmanız gerekir. Sistem günlüklerinde hangi cihazın hangi işlemi gerçekleştirdiği, IP adres bilgileri gösterilmektedir.

Internet Geçmişine Nereden Bakılır?  

İnternet geçmişine bakmak için internet tarayıcısını başlatmanız gerekir. Ctrl + H tuşuna basarak internet geçmişine kolayca ulaşabilirsiniz. Seçenekler kısmından geçmişi seçerek işlemi hızlandırabilirsiniz.

Internet Geçmişine Nereden Bakılır?
Internet Geçmişine Nereden Bakılır?

Modeme Kimler Bağlı Programı

Modeme kimler bağlı programı yazılım kalitesi yüksek oldukça profesyonel bir uygulamadır. Normal kullanıcıların bu tür yazılımları kullanması ve analiz etmesi oldukça zaman alabilir. Modem ara yüzü üzerinden modeme bağlı olan kullanıcılara ulaşarak modem geçmişi içeriklerini analiz edebilirsiniz. Modemlerin IP adresini bulmak için; Windows işletim sisteminde başlat + R tuşuna basıp cmd yazarak işlemi başlatın. Görev çubuğundaki arama kısmı üzerinden de bu işlemi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ip config yazarak ekranda yer alan kısımda default gateway yazısını bularak karşısında yer alan IP adresini öğrenebilirsiniz. IP adresini aldıktan sonra URL kısmına IP adresini yazarak kolayca wi-fi’ye bağlanabilirsiniz. Bu işlem sonrasında modem ara yüzü kolayca açılacaktır. Modem Geçmişine Nasıl Bakılır?

Internet kullanıcılarının merak ettiği modem geçmişi görünür mü? Soruları günümüzde sıklıkla araştırılmaktadır. Bazı modemler bu özelliği desteklerken bazılarında kişisel veriler kayıt alanında tutulmamaktadır. Internet üzerinde gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler modemlerin bazılarında doğrudan kayıt altında tutulmaktadır. Cihazların verilerini tutarak aktivitelerini not eden modemlerin geçmişini görüntülemek için, modeme bağlı cihazların kayıtlarına erişerek internet geçmişini keşfedebilirsiniz. Modemde kaydedilmeyen bu özelliği sadece bazı kullanıcılar kullanabilmektedir. Modemin teknik özelliklerini inceleyerek modem ara yüzüne ulaştıktan sonra modem geçmişini analiz edebilirsiniz.  Modem geçmişine bakma içinmodemin IP numarasını keşfettikten sonra modem ara yüzüne girerek modem geçmişini temizlemeniz gerekir. Bu işlemler sonrasında internet geçmişini kısa sürede görüntüleyerek modem ara yüzünde yer alan içerik geçmişine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız diğer faydalı bilgiler kategorisindeki yazılarımızı da görmenizi tavsiye ederiz.

1 yorum
  1. Kullanıcı Adı Modemin Neresinde Yazar - Bilgi Web

    […] 18. Modem Geçmişine Nasıl Bakılır? – Nerede Yazar […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku