Kremlerin Son Kullanma Tarihi Nerede Yazar?

3
130
Kremlerin Son Kullanma Tarihi
Kremlerin Son Kullanma Tarihi

Çeşitli içeriğe sahip kremler, nemlendirici ya da hastalıkları iyileştirici özellikleri ile kullanıma sunuluyor. Kremlerin Son Kullanma Tarihi Birçok kişi de kremlerin bozulmayacağı ve uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılacağına dair kanı bulunsa da, kremlerinde kendilerine özgü bir raf ömürleri bulunuyor.

İçeriklerinde yer alan koruyucu maddeler kremlerinde son kullanma tarihlerinin bulunmasına neden oluyor. Krem kutularının kapağında ya da kutu üzerinde belirtilmiş olan son kullanım tarihi, o süre sonunda kullanılmamış olan kremlerin çöp olması anlamını taşıyor. Uzun süre bekletilmiş olan kremlerin zaten yapılarının değişmesi ya da etkisi kaybetmiş olması gibi sonuçlarla karşılaşılması olasıdır.

Kremlerin Son Kullanma Tarihi Nerede Yazar?
Kremlerin Son Kullanma Tarihi Nerede Yazar?

Kremlerin Son Kullanma Tarihi Geçerse Ne Olur?

Kremlerin Son Kullanma Tarihi
Kremlerin Son Kullanma Tarihi

İyi muhafaza edilmediği için bozulan ya da son kullanım tarihi geçtiği için etkisini yitiren kremleri kullanmamaya özen göstermek gerekir. Çoğu zaman faydası olmadığı gibi zararı da olmayan bu tür kremler, alerjik bünyelerde büyük reaksiyonlar gösterebilir.

Son kullanma tarihi geçmiş olan kremlerin renginde ya da kıvamında değişiklik gözlenmesi durumunda hemen o ürünlerin çöpe atılması gerekir.

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Krem Kullanılır mı?

Genellikle nemlendirici gibi sıradan kremleri kullanırken son kullanma tarihi gibi detaylar çok ilgimizi çekmese de, tedavi edici niteliği bulunan kremleri mutlaka tarihine bakarak kullanmaya özen göstermek gerekir.

Ambalajı açılmamış olan kremlerin birkaç yıl kullanım süresi bulunuyor. Ancak açıldığı tarihten itibaren kutu üzerinde yazan son kullanma tarihine mutlaka dikkate alınmalıdır.

Kremlerin Son Kullanma Tarihi Geçtiği Nasıl Anlaşılır?

Son Kullanma Tarihi

Kozmetik ürünlerinin güvenli bir şekilde satın alındığı bilindik yerler mutlaka en basit kremin bile son kullanma tarihinin bulunduğu yerlerdir. Çok nadir karşılaşılma olasılığı olmakla birlikte, krem üzerinde son kullanma tarihi yazmayan kremlerinde artık kullanılmaması gerektiğini anlamak mümkündür.

Kokusunda ve dokusunda hissedilebilecek değişiklikler kremlerin son kullanma tarihinin geçtiğini anlamanın en basit yoludur. Özellikle daha önce kullanılmış bilinen bir kremde en ufak bir şüphe bulunduğunda bile kullanmadan çöpe atmak en doğrusudur. Kremlerin son kullanma tarihi markasına ve içeriğine göre değişiklik gösterdiği için hangi marka krem kullanılacaksa son kullanma tarihi ona göre sorgulanmalıdır.

Sizler için hazırladığımız diğer faydalı bilgiler kategorisindeki yazılarımızı da görmenizi tavsiye ederiz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz