En İyi Çamaşır Deterjanı

0
65


Çamaşır deterjanı, günlük yaşamın en önemli temizlik ürünlerinden biridir. Çamaşırlarımızdaki leke ve kiri anında söküp atan çamaşır deterjanları, eşsiz formülüyle ve hassas dokunuşlarıyla karşımıza çıkıyor. Bazı deterjanlar renk koruyucu teknolojilerle donatılırken, bazıları ise ultra leke çıkarıcı özellikleriyle ön plana çıkıyor. Elbette bu iki etkiyi bir araya getiren güçlü çamaşır deterjanı markaları olduğunu da görebilirsiniz. Çamaşır deterjanları, renklilere özel, beyazlara özel ya da ikisi için özel olarak sunduğu teknolojiler ile karşımıza çıkıyor.

Toz ve sıvı formlarıyla hayatımızı kolaylaştıran çamaşır deterjanları arasında seçim yaparken, en iyi markaları tercih etmek önemlidir. Leke çıkarma teknolojisi, renk koruma ve kıyafetlere hassas bakım yapma özellikleriyle ön plana çıkan, kaliteli markaları tercih etmenizi öneriyoruz. Elbette bu konuda ön plana çıkan birçok marka olduğunu söyleyebiliriz. Herkes tarafından büyük beğeni toplayan ve tavsiye edilen çamaşır deterjanlarını sizler için araştırdık. Üst düzey leke çıkarma teknolojisiyle kıyafetlerinizi koruyarak, ilk günkü canlılığını sunan, en iyi çamaşır deterjanı markalarını listemizden inceleyebilirsiniz.

BİLGİLENDİRME: İlgili liste Özlem Türkkan’ın kişisel tercihlerine göre oluşturulmuştur. Değer ifade etmez.

En İyi Çamaşır Deterjanı Tavsiyeleri

# Marka Form Tür Yıkama Sayısı Miktar
1 Ariel Toz Renklilere Özel 80 Yıkama 12 kg
2 Omo Sıvı Beyazlara Özel 26 Yıkama 1690 mL
3 Bingo Toz Renkliler ve Beyazlar 67 Yıkama 10 kg
4 Perwoll Sıvı Beyazlara Özel 54 Yıkama 2970 mL
5 Peros Toz Renkliler 51 Yıkama 7 kg
6 Yumoş Sıvı Siyahlara Özel 42 Yıkama 2520 mL
7 Alo Toz Renkliler ve Beyazlar 66 Yıkama 10 kg
8 Dalin Sıvı Renkliler ve Beyazlar 15 Yıkama 1500 mL
9 Persil Toz Beyazlar 66 Yıkama 10 kg
10 Uni Baby Sıvı Renkliler ve Beyazlar 23 Yıkama 1500 mL

Çamaşır Deterjanı TAVSİYESİ

Çamaşır deterjanları farklı tür, miktar, yıkama kapasitesi, teknoloji ve form çeşitliliğiyle karşımıza çıkıyor. Öncelikle en iyi çamaşır deterjanı markalarında Ariel, Bingo,Perwoll, Peros, Yumos ve Alo markalarının ön plana çıktığını görüyoruz. En çok tercih edilen ve tavsiye edilen bu markalar, çamaşırlara hassas bakım yaparken, lekelerin anında yok olmasını sağlıyor. Kıyafetlerinize ilk günkü canlılığını sunan çamaşır deterjanları sayesinde, çamaşırlarınıza bakım yaparak yıkama avantajını yakalayabilirsiniz.

Güçlü leke çıkarma teknolojisine sahip çamaşır deterjanları sayesinde düşük derecede dahi üst düzey sonuç alabilirsiniz. Bu durum elektrikten tasarruf etmenizi sağlar. Elbette bu performansı almak için kaliteli markaları tercih etmek önemlidir. Tam da bu yüzden, üst düzey performansıyla herkesin beğenisini kazanan, kalitesi sayesinde en çok tercih edilen ve tavsiye edilen çamaşır deterjanlarını tüm özellikleriyle birlikte sizlere sıraladık.

Ariel Dağ Esintisi Çamaşır Deterjanı

Ariel Dağ Esintisi Çamaşır Deterjanı
 • Tür: Renklilere Özel
 • Form: Toz
 • Koku: Dağ Esintisi
 • Yıkama Sayısı: 80 Yıkama
 • Miktar: 12 kg

Ariel, çamaşır konusunda profesyonelliğiyle ön plana çıkan, en iyi çamaşır deterjanı markalarından biridir. Aynı zamanda ülkemizin en çok tercih edilen çamaşır deterjanı markalarından biri olan Ariel, AquaPudra teknolojisiyle sizlere sunuluyor. Bu sayede renkli kıyafetlerinizi temizlerken, renklerin canlılığını koruyor. Toz kalıntı bırakmadan tertemiz kıyafetlere ulaşmanızı sağlayan Ariel çamaşır deterjanı, ferah kokusuyla herkesi kendine hayran bırakıyor.

Lekeleri çıkaran, kalıntıları önleyen ve bu esnada kıyafetlerinizin renklerini koruyan Ariel Dağ Esintisinin, 12 kg miktarıyla, 80 yıkama kapasitesine sahip olduğunu görüyoruz. En çok tavsiye edilen çamaşır deterjanını uzun süreli kullanabilir, kıyafetlerinizi ilk günkü canlılığıyla giymeye devam edebilirsiniz. Eşsiz dağ esintisi kokusuyla kıyafetlerinizi temizlerken, AquaPudra teknolojisiyle kıyafetlerinizin rengini koruyan Ariel Dağ Esintisi, en iyi çamaşır deterjanı sıralamamızdaki ilk önerilerimizdir.

Omo Sıvı Active Fresh Cold Power Çamaşır Deterjanı

Omo Sıvı Active Fresh Cold Power Çamaşır Deterjanı
 • Tür: Beyazlara Özel
 • Form: Sıvı
 • Koku: Ferah Koku
 • Yıkama Sayısı: 26 Yıkama
 • Miktar: 1690 mL

Omo Sıvı Active Fresh Cold Power çamaşır deterjanı, beyazlara özel formülüyle çamaşırlarınızı tertemiz yapıyor. Grileşme karşıtı formüle sahip olan çamaşır deterjanının, doğada çözünebilir içerikler ile sizlere sunulduğunu görüyoruz. En zorlu lekeleri dahi düşük sıcaklıkta çıkarma kabiliyetine sahip olan Omo çamaşır deterjanı, en iyi beyazlara özel çamaşır deterjanı seçeneklerinden biridir. Aynı zamanda %100 dönüştürülebilir ambalajı sayesinde çevre dostu ürünlerden biri olduğunu görüyoruz.

Beyazlar ve açık renkliler için tercih edebileceğiniz en iyi çamaşır deterjanlarından biri olan Omo Sıvı Active Fresh Cold Power, 1890 mililitre miktarıyla 26 yıkama yapma kapasitesine sahiptir. Aynı zamanda herkes tarafından büyük beğeni kazanan ve tavsiye edilen çamaşır deterjanları arasında yer alıyor. %25 geri dönüştürülmüş plastikten oluşturulan çamaşır deterjanı sayesinde siz de çevreyi korumak için bir adım atabilirsiniz. Eşsiz leke çıkarma performansı, sunduğu yüksek performans sayesinde Omo, en iyi sıvı deterjan seçeneklerinden biridir.

Bingo Matik Mutlu Yuvam Çamaşır Deterjanı

Bingo Matik Mutlu Yuvam Çamaşır Deterjanı
 • Tür: Renkliler ve Beyazlar
 • Form: Toz
 • Koku: Saf ve Temiz
 • Yıkama Sayısı: 67 Yıkama
 • Miktar: 10 kg

Bingo Mutlu Yuvam toz çamaşır deterjanı, renkliler için en iyi çamaşır deterjanı tavsiyelerimizden biridir. En çok tercih edilen ve tavsiye edilen çamaşır deterjanlarından biri olan Bingo, leke çıkarma konusunda çığır aşan teknolojiye sahiptir. Leke tanıma teknolojisi sayesinde lekeleri derinlemesine temizleyen çamaşır deterjanının, Anti-Aging formülü sayesinde beyaz ve renklilerin liflerine bakım yaptığını görüyoruz. Bu sayede lekeleri çıkarırken çamaşırlarınızı koruyan teknolojiye sahiptir.

Saf ve temiz kokusuyla herkesi kendine hayran bırakan Bingo Mutlu Yuvam çamaşır deterjanı hem renkliler hem de beyazlar için kullanılabilen çok amaçlı ürünlerden biridir. Her türlü çamaşırınızı üst düzey teknolojisiyle tertemiz yapan Bingo, 10 kg miktarıyla 67 yıkama kapasitesine sahiptir. Konsantre formülü sayesinde daha fazla yıkama imkanı sunan toz deterjanın, en iyi çamaşır deterjanı seçeneklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Perwoll Geliştirilmiş Beyaz Sıvı Çamaşır Deterjanı

Perwoll Geliştirilmiş Beyaz Sıvı Çamaşır Deterjanı
 • Tür: Beyazlara Özel
 • Form: Sıvı
 • Koku: Ferah Koku
 • Yıkama Sayısı: 54 Yıkama
 • Miktar: 2970 mL

Perwoll Geliştirilmiş Beyaz, en çok tercih edilen ve tavsiye edilen çamaşır deterjanları arasında yer alıyor. Beyazları canlandırma ve dokuları yenileme teknolojisiyle karşımıza çıkan çamaşır deterjanı, hassas temizlik avantajı sunuyor. Bu sayede tüm beyaz kıyafetlerinizi ilk günkü canlılığına kavuşturabilir, tertemiz kıyafetlerinizi ilk günkü dokusuyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Giysilerinizin güzelliğini koruyarak hassas bakım sunan Perwoll beyazlara özel çamaşır deterjanı, aynı zamanda %100 geri dönüştürülebilir şişesiyle çevre dostu ürünlerden biridir. 2970 mililitre miktarıyla 54 yıkama yapabilir, uzun süre çamaşırlarınızı hassas şekilde temizleyebilirsiniz. %90 doğal içeriklerden üretilen ve %100 geri dönüştürülebilir ambalajla sizlere sunulan Perwoll çamaşır deterjanı, çevre dostu çamaşır deterjanı arayanlar için ideal seçimlerden biridir.

Peros Matik Canlı Renkler Çamaşır Deterjanı

Peros Matik Canlı Renkler Çamaşır Deterjanı
 • Tür: Renkliler
 • Form: Toz
 • Koku: Ferah Koku
 • Yıkama Sayısı: 46 Yıkama
 • Miktar: 7 kg

Peros Matik Canlı Renkler, renklilere özel çamaşır deterjanı arayanlar için en ideal tercihlerden biridir. Öncelikle Co-Granül Akıllı Enzim Teknolojisiyle karşımıza çıkan Peros, 2 yıllık Ar-ge çalışmaları sonucunda sahip olduğu bu teknoloji sayesinde en güçlü performansa sahip olan çamaşır deterjanlarından biridir. Eşsiz leke çıkarma teknolojisi sayesinde çamaşırlarınızı tertemiz yapan Peros, aynı zamanda renkli çamaşırlarınızın rengini koruyor. Bu sayede en iyi toz deterjan seçeneklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Toz formuyla kolaylıkla kullanabileceğiniz Peros çamaşır deterjanı, 7 kg ağırlığıyla 46 yıkama kapasitesine sahiptir. Bu sayede uzun süre kullanabilir, renkli çamaşırlarınızı güvenle temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda Peros Canlı Renkler, en çok tercih edilen ve tavsiye edilen çamaşır deterjanları arasında yer almayı başarıyor. Hassas bakımı, leke çıkarma teknolojisi ve memnun kalma oranı sayesinde Peros çamaşır deterjanının, en iyi renklilere özel toz deterjanlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Yumoş Siyahlar İçin Canlandırıcı Bakım Çamaşır deterjanı

Yumoş Siyahlar İçin Canlandırıcı Bakım Çamaşır deterjanı
 • Tür: Siyahlara Özel
 • Form: Sıvı
 • Koku: Ferah Koku
 • Yıkama Sayısı: 42 Yıkama
 • Miktar: 2520 mL

Yumoş siyahlar için canlandırıcı bakım yapan çamaşır deterjanı, Yumoş kalitesiyle ve güvencesiyle en iyi sıvı deterjanlardan biridir. Aynı zamanda en çok tercih edilen ve tavsiye edilen siyahlara özel deterjanlardan biri olan Yumoş, kısa programda dahi mucizevi sonuçlar çıkarıyor. Pro-Care teknolojisine sahip olan markanın, giysilerinizdeki lifleri hızlıca saran ve dokuları onararak gençlendiren yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Siyah renkli çamaşırlarınız için ekstra renk koruması sağlayan çamaşır deterjanı, kıyafetlerinizde uzun süre canlı ve yeni gibi etki bırakıyor.

Derinlemesine demizlik sunan ve lekeleri anında çıkaran Yumoş, siyah kıyafetleriniz için en iyi çamaşır deterjanı seçeneklerinden biridir. Zamanla yıpranan giysileri dahi onararak canlandıran teknolojiyle herke tarafından büyük beğeni topladığını görüyoruz. Üst düzey marka kalitesi, sunduğu yüksek performans ve mucizevi canlandırma etkisiyle Yumoş siyahlara özel çamaşır deterjanı, siyah çamaşırlar için en iyi deterjan tavsiyelerimizden biridir.

Alo Kar Çiçeği Çamaşır Deterjanı

Alo Kar Çiçeği Çamaşır Deterjanı
 • Tür: Renkliler ve Beyazlar
 • Form: Toz
 • Koku: Kar Çiçeği
 • Yıkama Sayısı: 66 Yıkama
 • Miktar: 10 kg

Alo Kar Çiçeği çamaşır deterjanı, üst düzey marka kalitesiyle karşımıza çıkıyor. En çok tercih edilen ve tavsiye edilen deterjanlarda yer alan Alo, eşsiz kokusu ve eke çıkarma teknolojisiyle herkes tarafından beğeni kazanmayı başarıyor. Kıyafetleriniz için en iyi seçimlerden biri olan Alo çamaşır deterjanının, beyazlar ve renkliler için ideal bir seçenek olduğunu görüyoruz. Düşük sıcaklıkta bile lekeleri anında yok eden Alo, bu sayede enerjiden de tasarruf etmenizi sağlıyor.

İnce formülüyle hızlı çözülen Alo toz deterjan, kalıntı bırakmadan kıyafetlerinizi temizliyor. 10 kg miktarıyla 66 yıkama kapasitesine sahip olan çamaşır deterjanını, güvenle tercih edebilir, renkli ve beyaz çamaşırlarınızı anında temizleyebilirsiniz. Kar çiçeği kokusu ve eşsiz leke çıkarma teknolojisi sayesinde en ideal seçeneklerden biri olan Alo çamaşır deterjanı, tercih edebileceğiniz en iyi toz deterjan seçeneklerinden biridir.

Dalin Sensitive Doğal Sabun Bazlı Sıvı Çamaşır Deterjanı

Dalin Sensitive Doğal Sabun Bazlı Sıvı Çamaşır Deterjanı
 • Tür: Renkliler ve Beyazlar (Bebeklere Özel)
 • Form: Sıvı
 • Koku: Parfümsüz
 • Yıkama Sayısı: 15 Yıkama
 • Miktar: 1500 mL

Dalin Sensitive çamaşır deterjanı, bebeklerinize özel olarak üretilen en iyi bebek deterjanlarından biridir. Bebeklerinizin kıyafetlerini güvenle yıkayabilir, bebeğinizin hassas cildine zarar vermeden giydirebilirsiniz. Doğal sabun bazlı Dalin sıvı deterjan, bitkisel kaynaklı yağlardan elde edile sabunlar kullanarak üretiliyor. Aynı zamanda içerisinde parfüm, boya, paraben, SLS, SLES, Klor, Fosfat içermeyen bebek deterjanının, dermatolojik test edilerek sizlere sunulduğunu görüyoruz.

Sıvı yapısı sayesinde anında çamaşırlara işleyen ve lekeleri çıkaran Dalin Bebek deterjanı, bebeklerinizin kıyafetlerini hassas şekilde temizliyor. Bu sayede kalıntı bırakmadan temizlik garantisi sunduğunu söyleyebiliriz. Zorlu lekeler için ideal sonuçlar almanızı sağlayan Dalin Bebek deterjanı, hasar formülü sayesinde tercih edebileceğiniz en iyi bebek deterjanlarından biridir.

Persil Gülün Büyüsü Toz Çamaşır Deterjanı

Persil Gülün Büyüsü Toz Çamaşır Deterjanı
 • Tür: Beyazlar
 • Form: Toz
 • Koku: Gül
 • Yıkama Sayısı: 66 Yıkama
 • Miktar: 10 kg

Persil Gülün Büyüsü, eşsiz kokusuyla herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor. Derin temizleme teknolojisi sayesinde en zorlu lekeleri dahi anında çıkaran Persil, beyaz çamaşırlarınız için en ideal çamaşır deterjanlardan biridir. Grileşmeyi önleyen ve çamaşırlarınızı ilk günkü canlılığına taşıyan çamaşır deterjanı, kıyafetlerinizin solmasını önlüyor. Bu sayede uzun süre kalıcı ferahlık ve derinlemesine temiz çamaşırlara sahip olabilirsiniz.

Beyazlar için en iyi toz çamaşır deterjanlarından biri olan Persil çamaşır deterjanı, 10 kilogram miktarıyla 66 yıkama kapasitesine sahiptir. Bu sayede uzun süre kullanabilir ve beyaz çamaşırlarınızın ilk günkü beyazlığına kavuştuğunu görebilirsiniz. Benzersiz parlaklık ve uzun süre kalıcı ferahlık etkisiyle ön plana çıkan çamaşır deterjanı, gül kokusuyla beyaz çamaşırlarınız için en iyi seçeneklerden biridir.

Uni Baby Hassas Dokunuş Çamaşır Deterjanı

Uni Baby Hassas Dokunuş Çamaşır Deterjanı
 • Tür: Renkliler ve Beyazlar (Bebeklere Özel)
 • Form: Sıvı
 • Koku: Parfümsüz
 • Yıkama Sayısı: 23 Yıkama
 • Miktar: 1500 mL

Uni Baby Hassas Dokunuş, bebeğimiz için tercih edebileceğiniz en iyi bebek deterjanlarından biridir. Parfümsüz sıvı çamaşır deterjanı, 6. aydan itibaren ek gıdaya başlayan bebeklerin giysileri için özel olarak üretiliyor. Lekeleri anında yok eden formüle sahip olan deterjanın, aynı zamanda bebeğinizin hassas cildini koruduğunu görüyoruz. 6 ile 12 aylık bebeklerin kıyafetlerini, önlüklerini en zor lekelerden daha arındıran Uni Baby bebek deterjanı, renkli ya da beyaz demeden ekstra temizlik sunuyor.

Etil alkol, parfüm, ağartıcı, aktif Klor, boya, SLS, SLES içermeyen formülüyle bebeğinizin tenine uygun olarak üretilen Uni Baby bebek şampuanını, güvenle kullanabilirsiniz. 1500 mililitre miktara sahip olan bebek deterjanı ile 23 yıkama yapmak mümkün. Eşsiz leke çıkarma performansı, bebeğiniz cildine uyumlu yapısı sayesinde Uni Baby bebek deterjanı, tercih edebileceğiniz en iyi bebek deterjanı seçeneklerinden biridir.

Çamaşır Deterjanı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Çamaşır Türü: Çamaşır deterjanı seçerken çamaşır türüne dikkat etmelisiniz. Renkliler, beyazlar ya da bebeklere özel çamaşır deterjanları arasında seçim yapabilirsiniz.
 • Form: Çamaşır deterjanları sıvı ve toz olmak üzere iki forma sahiptir. Eğer kaliteli bir toz deterjan tercih ederseniz, kalıntı bırakmadan sorunsuz temizlik sunduğunu görebilirsiniz. Sıvı deterjanlar ise anında çamaşırlarınızdaki lekelere işleyen teknolojiye sahiptir. Bu iki seçenek arasında seçim yapabilirsiniz.
 • Koku: Parfümlü ve parfümsüz çamaşır deterjanları mevcuttur. Eğer özel olarak aradığınız bir koku varsa, o kokuyu sunan çamaşır deterjanlarını tercih edebilirsiniz.
 • Miktar ve Yıkama Sayısı: Çamaşır deterjanı alırken mutlaka miktarını ve yıkama kapasitesini incelemenizi öneriyoruz. Eğer uzun ömürlü bir deterjan istiyorsanız, yıkama kapasitesi yüksek olan deterjanları tercih edebilirsiniz.
 • Çevre Dostu Ürünler: Çamaşır deterjanı en önemli temizlik ürünlerinden biridir. En çok kullanılan bu ürünlerde çevre dostu ürünleri tercih ederek, çevreyi koruyabilirsiniz.
 • Marka Güveni: Çamaşır deterjanı seçerken güvenilir markaları tercih etmek son derece önemlidir. Kaliteli ve güvenilir markaların, bütçenize uygun çamaşır deterjanlarını seçmenizi öneriyoruz.Source link

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz