Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Nereye Konur

Çamaşır makinesi yumuşatıcı nereye konur? Yumuşatıcı genel olarak sert yapıya sahip olan giysileri ve aynı zamanda havluları yumuşatmak için kullanılır. Çamaşır makinesine deterjan ve aynı zamanda yumuşatıcı koyarken doğru yerlere koyduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Eğer doğru yerlere konulmaz ise bu durum çamaşır makinenizin ömrünü kısaltabilir ve aynı zamanda yıkama işleminin başarısız olmasına sebep olabilir. Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Nereye Konur?

Çamaşır makinesi yumuşatıcısı hazneyi açtığınızda iki göze konulmaktadır. Fakat yeteri miktarda ve maximum yazan yerin üzerine çıkmamalıdır. Fazla koyduğumuz takdirde yumuşatma özelliği yüksek düzeyde olmaz ve çamaşır makinesi giysileri tam anlamı ile durulamaz. Bu sebeple de bir ölçek koymalı ve aşırıya kaçmamalısınız. Bunun yanı sıra deterjan ve yumuşatıcı koyduğunuz yeri düzenli bir şekilde temizlemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Temizlemediğiniz de de bu durumda makineniz ve giysileriniz olumsuz bir şekilde etkilenir.

Çamaşır makinesi deterjan nereye konur?
Çamaşır makinesi deterjan nereye konur?

Çamaşır Yıkarken Yumuşatıcı Ne Zaman Konur? Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Nereye Konur?

 ÇamaşIır yıkarken yumuşatıcı koymak şart değildir fakat sert yapıya sahip olan giysileri yumuşatmak için kullanılabilir. Peki, çamaşır yıkarken yumuşatıcı ne zaman konur? Ne zaman konulduğunda daha uygun olur? Çamaşır yıkarken yumuşatıcı makineyi çalıştırmadan önce deterjan ile beraber konulmalıdır. Makineyi çalıştırdığınızda yumuşatıcı koyamazsınız. Bunun yanı sıra makineye koyacağınız deterjan, leke çıkarıcı ya da kireç sökücü gibi ürünleri de makineye çalıştırmadan evvel koymanız gerekmektedir.

Çamaşır Makinesine Sıvı Deterjan Nereye Konur?

 Biliyorsunuz ki çamaşır makinesine toz deterjan ilk bölümü yumuşatıcı ise ikinci bölüme konulmaktadır. Peki, çamaşır makinesinde sıvı deterjan nereye konur? Çamaşır makinesine sıvı deterjanı eğer makineniz de sıvı deterjan için tasarlanan bölge bulunuyor ise bu bölgeye koymanız gerekmektedir. Özellikle son zamanlarda çıkarılan çamaşır makinelerinde sıvı deterjan bölümü mevcuttur. Fakat makinenizde sıvı deterjan bölümü mevcut değilse o zaman toz deterjan koyduğunuz bölgeye sıvı deterjanı koyabilirsiniz. Ancak toz ve sıvı deterjanı bir arada kullanmamanız tavsiye edilmektedir. Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Nereye Konur?

Çamaşır Makinesi Deterjan Gözü Nasıl Çıkarılır?

 Çamaşır makinesine deterjan konulduğunda düzenli bir şekilde o bölgelerin temizlenmesi gerekmektedir. Çünkü temizlenmediğinde kirli bir görüntüye sebep olur ve orada bulunan kirler ise çamaşırlara yansır. Bu sebepten dolayı da düzenli bir şekilde çıkarılıp temizlenmesi şarttır. Peki, çamaşır makinesi deterjan gözü nasıl çıkarılır? Bu bölgeyi çıkarırken orta alan yani yumuşatıcının konulduğu alana üst bölgeden bastırılır ve daha sonra ise yavaş bir şekilde dış kısma doğru çekilmelidir. Bu şekilde yapıldığında kısa bir süre içerisinde çamaşır makinesinin deterjan gözü bulunduğu alandan çıkarılır. Daha sonra ise temizlenmelidir ve geri yerine takılmalıdır. Geri yerine takabilmek için ise yavaş bir şekilde ileriye doğru hareket ettirilir ve aşağı doğru bakacak şekilde takılmalıdır.

Sizler için hazırladığımız diğer faydalı bilgiler kategorisindeki yazılarımızı da görmenizi tavsiye ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku