Bulaşık Makinesi Tuzu Nereye Konur

0
149

Bulaşık makinesi tuzu nereye konur? Bulaşık makinesine tuz koymak istiyorsanız öncelikle alt bölgede bulunan seleyi çıkarmanız gerekmektedir. Daha sonra ise alt bölgesinde su tahliye gideri mevcuttur ve bunun yan tarafında ise bir kapak bulunmaktadır. Bu kapağı çıkarın ve içerisinde bulunan hazneye ise tuz koyun. Bulaşık makinesinin tuzu bittiğinde ekranda uyarı lambası yanmaktadır. Uyarı lambası yandığında ise suyu hazne doluncaya kadar doldurabilirsiniz 

Bulaşık Makinesi Tuzu Olmazsa Ne Olur? Bulaşık Makinesi Tuzu Nereye Konur

Bulaşık Makinesi Tuzu Nereye Konur
Bulaşık Makinesi Tuzu Nereye Konur

Birçok kişi bulaşık makinesine tuz koymayı tercih etmez. Fakat mutlaka bulaşık makinesinin tuzu bitince makineye tuz eklenmelidir. Peki, bulaşık makinesi tuzu olmazsa ne olur. Bulaşık makinesine tuz konulmadığı zaman makinenin ömrü kısalır. Aynı zamanda makinenin parçalarında da zamanla aşınma meydana gelebilir ve makine sorunlar çıkarabilir. Özellikle rezistans makinenin parçalarının işleminin yok olmasına sebep olur. 

Bulaşık Makinesi Tuzu Nereye Konur
Bulaşık Makinesi Tuzu Nereye Konur

Bulaşık Makinesi Tuzu Olmadan Çalışır mı?

 Bulaşık makinesine tuz koymadığınızda da çalışır ancak ekranda uyarı ışığı sürekli olarak yanmaktadır. Fakat bazı deterjanların içerisinde tuz bulunur ve eğer deterjanınızın içerisinde tuz bulunuyor ise tekrardan hazneye bulaşık makinesi tuzu eklemenize gerek yoktur. Fakat eğer bulaşık tabletinizin içerisinde tuz bulunmuyor ise hazneye tuz eklemelisiniz.

 Bulaşık Makinasına İri Tuz Konur mu?

Bulaşık Makinesi Tuzu Nereye Konur

 Bulaşık makinesine tuz koyulduğunda makinenin ömrü ve aynı zamanda makine içerisinde bulunan parçaların ömrü uzamaktadır. Peki, bulaşık makinesine iri tuz konur mu? Bulaşık makinesine iri tuz konulması önerilmez. Makineler için özel bulaşık makinesi tuzları mevcuttur ve bu tuzlar tercih edilmelidir. Çünkü iri yapıya sahip olan tuzlar konulduğu zaman çözülemez ve bu da makinelerin sorun ile karşı karşıya kalmasına sebep olur.

Bulaşık Makinesi Tuzu Şart mı?

 Bulaşık makinesi tuzunun çok faydası bulunmaktadır ve genellikle servis ise bulaşık makinesi tuzu eklemeyi önerir. Eğer servisiniz bulaşık makinesi tuzu kullanmanızı öneriyor ise bunu düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Fakat servisiniz tuz kullanmanızı önermiyor ise tuz kullanmamanız tavsiye edilmektedir.

 Bulaşık Makinesinde Tuz Lambası Neden Yanar?

 Bulaşık makinesinin haznesine tuz konulduğu zaman bulaşıkların parlak çıkmasına sebep olur ve aynı zamanda makinenin ömrü uzar. Peki, bulaşık makinesinde tuz lambası neden yanar? Bulaşık makineniz de su kalmadıysa bu sebebe bağlı olarak tuz lambası yanmaktadır. Fakat eğer bulaşık makineniz de tuz bulunuyorsa ve buna rağmen makinenin ışığı yanıyor ise hazneyi tam kapatmamış olabilirsiniz ya da makinenizin bir arızası olmuş olup tuzu algılanmamış olması gerekmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda hazneyi açarak tuzu karıştırmanız ve daha sonra ise kapağını tekrardan kapatmanız tavsiye edilir. Eğer hala  makineniz da düzelme meydana gelmesiyse bulaşık olmadan boş bir şekilde makinenizi çalıştırmanız önerilir. Bulaşık Makinesi Tuzu Nereye Konur

Sizler için hazırladığımız diğer faydalı bilgiler kategorisindeki yazılarımızı da görmenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz