Beko Buzdolabı Modeli Nerede Yazar?

0
446
Beko Buzdolabı Modeli Nerede Yazar?
Beko Buzdolabı Modeli Nerede Yazar?

Evlerimizde yaz kış vaz geçemediğimiz beyaz eşyalardan biri olan buzdolaplarımızdaki seri numarasına veya modele ihtiyaç duyarız. Beko buzdolabı modeli ve dondurucular için de merak edilen model bilgisi önemlidir. Çoğu zaman bu model bilgisine ani oluşan bir arıza için ya da garanti kapsamındaki tamiratlar için ihtiyaç duyabiliriz.  O yüzden Beko buzdolabının model bilgisinin nerede yer aldığını kolayca bulabilmek gerekir. Her marka ve üründe  model ve seri numarasının yer aldığı etiket cihazın veya makinenin farklı bir bölümünde yer alabilir. Peki, Beko buzdolabı modeli nerede yazar?

Beko Model Ve Seri Numarası Nerede Yazar?

Beko Model Ve Seri Numarası Nerede Yazar?
Beko Model Ve Seri Numarası Nerede Yazar?

Model ve seri numaraları genel itibariyle sayılardan ve  sayılarla birlikte kombine edilmiş harflerden oluşur.   Beko modele sahip buzdolaplarında ise model ve seri numarasını  çoğunlukla bir etiket veya metal plaka üzerinde görmek mümkündür.  Bazen çok acil bir şekilde ihtiyaç duyabileceğimiz bu seri numaralarını  bulabilmek için nerelere bakılabilir? Beko buzdolabı modeli nerede yazar? Günümüz itibariyle beyaz eşya piyasasında birçok tipte ve modelde beyaz eşya bulmak mümkündür buzdolapları da bunlardan biridir. Her birinin modeli, seri üretimi farklı olabilir. Bu yüzden bunu öğrenebilmek için bir etiket bilgisine ihtiyaç duyulur. 

Beko Buzdolabı Modeli Nerede Yazar?

Buzdolaplarının modern ve seri numarasını merak ediyorsak nerelere bakabiliriz:

  • Beko buzdolabı için model ve seri numarası arıyorsanız ilk olarak iç tavana bakabilirsiniz.  Burada bir etiket üzerinde aradığınız numarayı bulmanız mümkündür.
  • Eğer numaraya ulaşamadıysanız alt kısımda ya da üst kısımda yer alan dondurucunun uzun tavanına bakabilirsiniz.
  • Buzdolabı kapağınızın iç tarafını da kontrol edebilirsiniz,  buzdolabındaki en alt kısımda yer alan çekmecenin  altına da bakabilirsiniz.
  • Beko buzdolabı model ve seri numarası kapının iç tarafında da bulunabilir, burayı da kontrol edebilirsiniz.
  • Buzdolabı içinde yer alan ünitelerin herhangi bir iç kısmında seri numarası yer alabilir.
Beko Buzdolabı Modeli
Beko Buzdolabı Modeli

Buzdolabınızın içerisinde yer alan tüm bu kısımları kontrol ederek büyük ihtimalle model ve seri numarasına ulaşabilirsiniz. Eğer tüm uğraşlarınıza rağmen Beko buzdolabı model ve seri numarası bulunamadıysa ürünü satın aldığınız üreticiye veya teknik servise telefon açarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Beko Buzdolabı Model Etiketi Nerede Bulunmalıdır?

Beko Buzdolabı Model Etiketi
Beko Buzdolabı Model Etiketi

Beko buzdolapları için ürün veya model bilgisinin yer aldığı etiketlerin rahatça görülebilecek şekilde yapıştırılmış olmaları gerekir. Yani, evlerimizde  yer alan modern buzdolaplarında,  model ve seri numarasının uğraştırmayacak bir biçimde gözümüzün önünde olması  gerekir. Bazen çok rahat bir şekilde bulunabilen bu etiket bazen de aramamıza sebep olabilir. Hatta dolapta veya dondurucuda bulunan çekmecelerin tek tek çıkartılması bile gerekebilir.  Ama firmaların izlemesi gereken en doğru yöntem,  müşteri tarafından rahatlıkla görülebilecek bir biçimde ideal bir büyüklükte Beko buzdolabı model ve seri numara bilgisinin yer aldığı bir etiket yapıştırmaktır.

Sizler için hazırladığımız diğer yazılarımızı da görmenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz